Płyta polistyrenowa: tania, odporna i ładna

Płyta polistyrenowa to produkt idealny. Możemy to ocenić biorąc pod uwagę ceny płyt, ich właściwości oraz walory estetyczne. Najlepsze płyty polistyrenowe możesz kupić w kodrewex.com.pl/plyty-i-folie-polistyrenowe.html – jest to zdecydowany lider w sprzedaży tego rodzaju produktów. Są one tam dostępne w bardzo dużym wyborze, przy czym sa to zarówno czysto polistyrenowe wyroby, jak i typu hips, a więc z polistyrenu, do którego dodano kauczuk, co nieco zmienia właściwości tego tworzywa, sprawiając, że staje się ono bardziej podatne na obróbkę termiczną, ale też mechaniczną, na przykład wytłaczanie.

Do czego jednak w ogóle może być użyta płyta polistyrenowa? Na przykład bardzo często zastępuje szkło. Efekty wizualne są zupełnie takie same jak przy przeszkleniach, a cena i waga produktu znacznie niższe. Przy tym płyty polistyrenowe są odporniejsze od szklanych tafli, na przykład nie ulegają tak łatwo rozbiciu i pęknięciu.

Jakie jest ich zastosowanie? Często używa się ich przy produkcji rzeczy do wykończenia wnętrz mieszkalnych na przykład drzwi. Warto przy tym podkreślić, że płyta polistyrenowa może być zarówno całkowicie przezroczysta jak i mleczna, czy zabarwiona kolorem, a więc niekoniecznie służy do tego, by wszystko było widać, dlatego przeszklenia w drzwiach mają głownie walor dekoracyjny.